Zaburzenia lękowe w szkole u 14-latki

Witam mam problem z 14 letnia córka ktora od miesiąca ma leki głównie w szkole objawia sie to ciaglym oddawaniem moczu i siedzeniem na wc w czasie lekcji czasem dzwoni ze zle die czuje i musze po nią jechac nie lubi młodzieży siedzi w pokoju przed komputerem nie chce spędzać czasu z nami co mam wybrac psychoterapie czy psychiatrę bo strasznie jej utrudni to życie

Witam
W leczeniu zaburzeń lękowych stosuje dwa podstawowe środki:
leki oraz psychoterapię.
Myślę, że dla dziecka najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia sposobu rozwiązania problemu
jest psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie

Prawdopodobnie powinna Pani wybrać jedno i drugie. Zaświadczenie dotyczące diagnozy od psychiatry powinna Pani dostarczyć do psychologa w lokalnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej (proszę poszukać, na pewno taka placówka znajduje się w Pani gminie), a ta z kolei powinna zaproponować prowadzenie terapii oraz wystosować odpowiednie zalecenia dla nauczycieli uczących Pani córkę. Może Pani także skorzystać z prywatnego ośrodka psychoterapii, jednak jeśli nasilenie objawów Pani córki jest silne, to psychoterapia ta i tak powinna być wspierana lekami wydanymi przez psychiatrę. Siłę tych objawów najlepiej oceni specjalista.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam Panią,
Często te dwie metody leczenia - psychoterapia i farmakoterapia - wzajemnie się uzupełniają, więc Pani córka może skorzystać z pomocy obydwu specjalistów. Po rozmowie i zebraniu wywiadu będą oni mogli zaproponować konkretne rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska