Uderzenia gorąca i zawroty głowy w miejscach publicznych

Witam.Moj problem polega na tym ze gdy wejdę do dużego sklepu lub do miejsc publicznych np urząd itd to zaczyna robić mi sie gorąco pojawiają sie zawroty głowy przypływ gorąca i pot na czole .Prosze o pomoc bo nie długo jadę za granice i boje sie ze tam bedzie jeszcze gorzej . Dodam jeszcze ze mam dziwne uczucie jak jestem po za domem uczucie leku żeby szybko wracać do domu ze zaraz zemdleje dlatego zadko jestem daleko po za domem nie wiem co juz robić to jest straszne bo nigdzie nie mogę jechac

Witam,

Opisane przez Pana objawy mogą sugerować agorafobię - jedno z zaburzeń lękowych. Zaburzenia tego rodzaju leczy się poprzez psychoterapię lub/i farmakoterapię. Przede wszystkim najlepiej jeśli umówi się Pan do psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry by dokładnie sprawdzić co Panu dolega oraz zaproponować najlepszą formę pomocy dla Pana. Jeśli będzie to Panu pomocne, to na mojej stronie internetowej w zakładce "czytelnia" znajdzie Pan kilka informacji na temat objawów agorafobii.
Życzę dużo siły i powodzenia w uporaniu się z dolegliwością.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Jeśli Pani trudności mają podstawy psychologiczne, a nie fizjologiczne (co należałoby najpierw potwierdzić lub wykluczyć, najlepiej przy pomocy lekarza), to ma Pani dwa wyjścia.Pierwszym, dość dobrym ze względu na czas działania w kontekście Pani rychłego wyjazdu, ale nie rozwiązującym de facto Pani trudności byłoby wesprzeć się lekami po konsultacji z psychiatrą. Jednak jeśli zależy Pani na trwałym rozwiązaniu problemu, to sugerowałbym drugie rozwiązanie jakim są konsultację z psychoterapeutą i podjęcie terapii. Rozwiązanie to może wymagać dłuższego czasu leczenia, jednak terapię może Pani podjąć także za granicą (w obecnych czasach o polskiego psychoterapeutę jest nietrudno w większości krajów europy zachodniej). Dobrą nowiną jest także to, że ataki paniki leczone są także krótkoterminowo. Być może zatem nie powinna Pani zwlekać.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam Pana,
Myślę że najbardziej adekwatną pomoc uzyska Pan zgłaszając się do psychologa / psychoterapeuty i ewentualnie do lekarza psychiatry. Czasem połączenie dwóch sposobów leczenia (psychoterapii i farmakoterapii) przynosi bardzo dobre rezultaty. Co będzie dla Pana optymalnym rozwiązaniem możliwe będzie do określenia w wyniku konsultacji u specjalistów.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska