Witam,
Opisane przez Pana objawy mogą sugerować agorafobię - jedno z zaburzeń lękowych. Zaburzenia tego rodzaju leczy się poprzez psychoterapię lub/i farmakoterapię. Przede wszystkim najlepiej jeśli umówi się Pan do psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry by dokładnie sprawdzić co Panu dolega oraz zaproponować najlepszą formę pomocy dla Pana. Jeśli będzie to Panu pomocne, to na mojej stronie internetowej w zakładce "czytelnia" znajdzie Pan kilka informacji na temat objawów agorafobii.
Życzę dużo siły i powodzenia w uporaniu się z dolegliwością.
Pozdrawiam
Karolina Matlak
Jeśli Pani trudności mają podstawy psychologiczne, a nie fizjologiczne (co należałoby najpierw potwierdzić lub wykluczyć, najlepiej przy pomocy lekarza), to ma Pani dwa wyjścia.Pierwszym, dość dobrym ze względu na czas działania w kontekście Pani rychłego wyjazdu, ale nie rozwiązującym de facto Pani trudności byłoby wesprzeć się lekami po konsultacji z psychiatrą. Jednak jeśli zależy Pani na trwałym rozwiązaniu problemu, to sugerowałbym drugie rozwiązanie jakim są konsultację z psychoterapeutą i podjęcie terapii. Rozwiązanie to może wymagać dłuższego czasu leczenia, jednak terapię może Pani podjąć także za granicą (w obecnych czasach o polskiego psychoterapeutę jest nietrudno w większości krajów europy zachodniej). Dobrą nowiną jest także to, że ataki paniki leczone są także krótkoterminowo. Być może zatem nie powinna Pani zwlekać.
http://www.gabinetzmian.pl
Witam Pana,
Myślę że najbardziej adekwatną pomoc uzyska Pan zgłaszając się do psychologa / psychoterapeuty i ewentualnie do lekarza psychiatry. Czasem połączenie dwóch sposobów leczenia (psychoterapii i farmakoterapii) przynosi bardzo dobre rezultaty. Co będzie dla Pana optymalnym rozwiązaniem możliwe będzie do określenia w wyniku konsultacji u specjalistów.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zawroty głowy w miejscach publicznych – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Zawroty głowy, świst w uszach i uczucie falowania – odpowiada Mgr Karolina Matlak
- Problemy z oddawaniem moczu w miejscach publicznych – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Trudności z oddychaniem, drżenie rąk i uderzenia gorąca – odpowiada Mgr Joanna Pacuła-Kargol
- Silne lęki w miejscach publicznych – odpowiada mgr Magdalena Rachubińska
- Ataki paniki, omdlenia, drgawek, kołatania serca i uderzeń gorąca – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Krótkochwilowe zawroty głowy oraz uderzenia gorąca – odpowiada Dr n. med. Piotr Sawicki
- Uderzenia gorąca i zawroty głowy po odstawieniu leków antydepresyjnych – odpowiada Dr n. med. Karol Kaziród-Wolski
- Ból w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem, kaszel, pisk w uszach, uderzenia gorąca i osłabienie – odpowiada Mgr Tomasz Brzózka
- Co może oznaczać uczucie osłabienia i zawroty głowy po wyjściu z domu? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka