Zawroty głowy, świst w uszach i uczucie falowania

Witam, Kladlam sie spac, w tym momencie się zaczęło. Nagle zaczęłam się bać, strasznie. Robiło mi sie niedobrze, obraz mi drżal, świata na ścianie migaly, miałam wrażenie że wszedzie coś się rusza. W uszach swist, a równocześnie głucha az straszna cisza. Próbowałam do uspokoić ale bałam się coraz bardziej, widziałam białe plamy, cały sufit zaczął falowac, bałam się ze zaraz cos zjawi sie w pokoju, sparalizowana myslalam czy jestem chora psychicznie. Zapalilam duże światło i boję się znów poloz

Witam,

Najlepiej jeśli umówi Pani konsultację u lekarza psychiatry oraz psychologa/psychoterapeuty. Lekarz, jeśli uzna za stosowne zaleci dodatkowe badania lub konsultacje u jeszcze innego specjalisty. Z lekarzem rodzinnym także oczywiście może Pani porozmawiać. Ważne by ustalić tło objawów. Jeśli lekarz uzna być może także na podstawie jakichś badań, że z Pani organizmem wszystko jest w porządku i objawy mają tło psychologiczne, to najprawdopodobniej wskazana będzie psychoterapia być może połączona z farmakoterapią. Zachęcam gorąco, by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem procesu diagnozy problemu oraz z rozpoczęciem leczenia. Zachęcam by potraktowała Pani sprawę poważnie, ale też nie zadręczała się na zapas. Objawy o których Pani napisała z pewnością są przykre i silne lecz wcale nie muszą oznaczać choroby psychicznej. Jeśli to Panią uspokoi, wiele osób cierpiących na przykład na zaburzenia lękowe lub zaburzenia somatoformiczne (pod postacią somatyczną) boi się w przypływach lęku choroby psychicznej lub innej poważnej choroby, gdy tymczasem nic takiego się nie dzieje, a te zaburzenia są do wyleczenia. Diagnoza poprzez serwis internetowy nie jest możliwa, a tak naprawdę tylko na podstawie rzetelnej diagnozy można zaproponować skuteczne leczenie. Ponadto współczesna psychiatria i psychoterapia są skuteczne w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Życzę dużo siły w pokonywaniu trudności.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
W leczeniu zaburzeń lękowych najlepszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia
sposobu rozwiązania problemu jest podjęcie psychoterapii.
Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie