Zawroty głowy, zaburzenia równowagi, nerwowość i płaczliwość

Chcialabym dowiedziec co moga sugerowac nastwpujace objawy od,okolo miesiąca: Zawroty glowy, zaburzenia rownowagi jakbym sie kolysala, uczucie ciaglego lęku o zycie,nerwowosc,placzliwosc,spiecie, czasem uderzenia serca potykanie sie serca, nagle napady oslabienie i przyspieszony puls_cisnienie ok. Podczas takiego napadu leku jakby, czuje oslabieniei jednoczesnie spiecie nog,boje sie ze,zemdleje i mam czestomocz.trwa to kilkanascie minut po czym ustepuje a ja,sie martwię

Witam,

Myślę, że najlepiej jeśli omówi Pani objawy z lekarzem. Być może lekarz zaleci wizytę u konkretnego specjalisty lub skieruje na dodatkowe badania. Jeśli lekarz uzna, że z Pani organizmem jest w porządku i odczuwane przez Panią objawy nie mają tła somatycznego (fizycznego), to może to wskazywać na psychologiczne tło objawów. Wtedy zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry by ci specjaliści mogli wykonać szczegółową diagnozę tego co Pani dolega. Diagnoza poprzez serwis internetowy nie jest możliwa, a jedynie pewne przypuszczenia... I tak proszę traktować moją informację tutaj: opisane objawy mogą sugerować zaburzenia lękowe. Te z kolei są nieraz dość złożonym kłopotem ponieważ bywa, że współwystępują z innymi zaburzeniami i są wskazaniem do podjęcia psycho- lub/i farmakoterapii. Na podstawie diagnozy wykonanej w gabinetach specjalistów na tradycyjnych wizytach zapewne otrzyma Pani takie wiarygodne bo oparte na pełnej rozmowie z Panią informacje co Pani dolega oraz zalecenia jakiego rodzaju leczenie mogłoby Pani pomóc. Po pomoc może się Pani zgłosić na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego lub gabinetów prywatnych wymienionych specjalistów.
Życzę powodzenia i dużo siły w walce z trudnościami.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia badania lekarskiego
i wykonania podstawowych badań. Najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny Pani problemów zdrowotnych jest konsultacja
z lekarzem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie
Natomiast, jeżeli lekarz uzna że z Pani organizmem wszystko
jest w porządku, to może oznaczać, że Pani dolegliwości mają podłoże
psychologiczne, np. stres, zaburzenia nerwicowe, czy zaburzenia
depresyjne
. W takim przypadku wskazana jest terapia psychologiczna.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Pozdrawiam serdecznie