Zaburzenia nastroju oraz atak zawrotów głowy, płaczliwości i drżenia

Witam nie wiem co się ze mną dzieje zrobiłam się bardzo wybuchowa ostatnio miałam z mężem sprzeczke zaczęłam się denerwować krzyczeć płakać a godz później nagle dostałam wzdec zaczęłam drzec w glowie mi się zakrecilo uczucia tak jak bym się bujala mięśnie mi się napiely chwilowo drgsly miesnie w nodze ramionach i czułam niepokój i lekki lek co to mogło być?

Na początek wizyta u lekarza. Podobne objawy występują u pacjentów z zaburzeniami lękowymi, dawniej zwanymi nerwicami. Jeśli objawy utrudniają Pani funkcjonowanie, nasilają się - proszę skonsultować się z psychologiem.

Witam Panią. Po przeczytaniu tego co Pani napisała widzę Pani sytuację tak. Bycie ostatnio wybuchową i przykład ze sprzeczką w ważnej dla Pani relacji mogą wskazywać, że doświadcza Pani silnego stresu. W związku z nim w Pani ciele, organizmie mogą pojawiać się duże ilości energii, która potrzebuje być rozładowana. Być może opisane przez Panią objawy (wzdęcia, drżenie mięśni, zawroty głowy, niepokój) są oznaką tego, że Pani organizm próbuje rozładować ową energię, żeby odzyskać równowagę. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią serdecznie. To czego Pani doświadczyła to silna reakcja lękowa - nerwicowa. W sytuacji dużego stresu nasze ciało może mieć tendencje do tego, by w ten sposób rozładowywać emocje, z którymi sobie nie radzimy. Jeżeli była to sprawa jednorazowa, nie należy się tym martwić. Natomiast, gdyby podobne sytuacje się powtarzały, należałoby się zgłosić do psychologa - psychoterapeuty. Podczas pierwszej wizyty terapeuta przeprowadzi z Panią wywiad, wspólnie poszukacie Państwo przyczyn takiego stanu, a specjalista zaproponuje odpowiednią metodę pomocy - leczenia.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam serdecznie.
Objawy przypominają dolegliwości związane z nerwicą, choć po samych tylko wymienionych objawach jest to ciężko zdiagnozować. Jeśli problem by się miał powtórzyć, proszę przede wszystkim zadbać o swój komfort, uspokoić się, oddychać miarowo i powoli. Dodatkową zaletą będzie to że po kilkunastu minutach powrót do ważnych spraw być może będzie mniej emocjonalny bardziej zdystansowany. W razie obaw proszę skonsultować to już w gabinecie psychologicznym gdzie będzie większe pole do trafnej diagnozy. Pozdrawiam

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica, lęk depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy nerwicy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn nerwicy, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta.
Pozdrawiam ciepło