Czy zawroty głowy mogą wynikać z nerwicy?

Witam,przez ostatnie 2 tygodnie miałam zawroty głowy i takie "napady" mam przeważnie wieczorami i jak kładę głowę na poduszkę.Został mi początkowo przepisany lek od lekarza internisty na zawroty i błędnik.Niby pomogło ale poszłam do neurologa i stwierdził że mam nerwicę.Wg. niego również plamy na klatce wskazywały na to że to jest to.Ale niestety mam obawy że może nie mieć do końca racji bo wyczuwam ciśnienie w oczodołach i ogólnie żyłki mi pulsują w skroniach.Czy to może być faktycznie nerwica?

Myślę że warto skonsultować się w gabinecie psychoterapeuty, który po zebraniu wywiadu pomoże w diagnozie i ewentualnym leczeniu. Polecam psychoterapię w nurcie psychodynamicznym! Pozdrawiam

Witam Panią,
Myślę, że w tym przypadku powinna być przeprowadzona pogłębiona diagnoza neurologiczna. Objawy w różnych chorobach mogą być podobne, więc dla właściwego leczenia powinny być najpierw przeprowadzone rzetelne badania.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,

aby mówić o nerwicy należy najpierw wykluczyć biologiczne podłoże zawrotów głowy. Dogłębna analiza neurologiczna wykluczająca podłoże biologiczne jest podstawą do podjęcia terapii psychologicznej.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska