Utrata chęci do życia, zawroty głowy, nerwowość, zaburzenia widzenia i problemy z zebraniem myśli

co to stracilem chec do zycia nie chce odbierac telefonow nic mnie nie interesuje dziwnie faluje w glowie raz jetem nerwowy a raz spokojny chodze z kata w kat zle widze na blisko nie moge przeczytac .jakis czuje sie rozchwiany .juz nie rozumiem co mi jest badania krwi i wysilkowe ok nie moge sie skupic i ciezko mysli .co to moze byc za problem ?

Proszę skorzystać z pomocy psychiatry i psychologa. Mogą to być zaburzenia lękowe albo początek zaburzeń depresyjnych, trudno ustalić, po tak krótkim opisie, szczególnie, że kryteria diagnostyczne dla obu zaburzeń są znacznie szersze. Proszę jednak tego nie bagatelizować i poszukać diagnozy i pomocy. Specjalista w oparciu o badanie, wywiad i kontekst objawów będzie potrafił postawić diagnozę i zaproponować leczenie.

Myślę że warto żeby Pan sobie przypomniał kiedy te objawy się zaczęły, co wtedy działo się w Pańskim życiu. Może były już wcześniej podobne sytuacje, z którymi Pan sobie poradził? Warto też przyjrzeć się aktualnej sytuacji, czego Panu brakuje żeby czuć satysfakcję i jak Pan może sobie to zapewnić. Kto może Pana w tym wspierać?
Natomiast żeby postawić rzetelne rozpoznanie niezbędna jest konsultacja psychologiczna lub psychiatryczna. Szczególnie gdy taki stan się przedłuża i towarzyszy temu poczucie beznadziei, pomoc specjalisty może znacznie przyśpieszyć proces wychodzenia z kryzysu.