Utrata chęci do życia i depresja

Dzień Dobry..Chciałam się zapytać bo robiłam testy online i wyszło mi, że mam depresję.. Czy te testy mówią prawde..?Nie chce mi się nic ani wychodzić z dziećmi na spacery, ani się nimi zajmować.. Straciłam chęc do zycia.. Chodzę po tym świecie bo muszę. Najchętniej to bym spała cały dzień i nic nie robiła.. Muszę mieć pomoc domowa bo nie radze se już z codziennoscia.. Denerwuje mnie jaki kolwiek dotyk ze strony dzieci i męża i mam chec sie wyzyc na nich ale sie wczesniej potne i tak codziennie

Witam,
Z pani opisu wynika; objawy przypominają depresję, ale co faktycznie się dzieje, z czego to wynika, dlaczego właśnie teraz pani się tak czuje, to można stwierdzić dopiero na spotkaniu. Odpowiedź jak się leczyć, a być może czy w ogóle chce się pani leczyć to też kwestia dłuższej rozmowy. Nawet jeśli Pani ma depresję to da się ją leczyć nieraz jest to dłuższy czas, nieraz krótszy. Na pewno leczy psychoterapia, a czasem potrzebna jest też pomoc psychiatry.
Pozdrawiam
A. Skawińska

Testy online mają charakter orientacyjny, diagnozę stawia tylko specjalista po osobistej konsultacji. Z opisu Pani objawów wynika, że depresja jest prawdopodobna. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry, a następnie umówić konsultację ze specjalistą psychoterapeutą. Najczęściej w depresji stosuje się leczenie łączone, czyli farmakoterapię (leki) wraz z psychoterapią.