Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Test Becka a depresja

W teście Becka wyszło 40 . Zastanawiam się co z tym zrobić?. Do psychiatry nie pójdę bo nie jestem w stanie się otworzyć , więc mam małą nadzieję , że tu mi może ktoś pomoże , czekam na odpowiedz .. jakąkolwiek .
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Czyli wg tej skali ciężka depresja. Wizyta u lekarza psychiatry jest koniecznością. Depresja jest chorobą jak każda inna i należy niezwłocznie ją leczyć u odpowiedniego specjalisty. Proszę się zastanowić - gdyby np. w prześwietleniu wyszło Pani zapalenie płuc, czy także unikałaby Pani lekarza? Depresji nie da się wyleczyć przez internet, dobre rady, nie da jej się wyleczyć suplementami diety, środkami ziołowymi, kursami samodoskonalenia, czy co gorsza czytając pseudo-psychologiczne "pomóż sobie sam" podręczniki. Depresja jest poważną, potencjalnie śmiertelną, chorobą i musi być leczona przez specjalistów. Najczęściej stosuje się połączenie farmakoterapii (leków) z psychoterapią (u wykwalifikowanego psychoterapeuty). Im dłużej Pani zwleka z rozpoczęciem odpowiedniego leczenia, tym bardziej obciąża Pani swój organizm i ryzykuje pogorszeniem zdrowia. Poniżej zamieszczam link do innego, orientacyjnego testu na depresję, w którym Pani wynik będzie indywidualnie opisany wraz z dalszymi wskazówkami. Na stronie znajdują się także podstawowe informacje na temat depresji. Proszę nie bagatelizować swojego stanu, tylko jak najszybciej zacząć się leczyć.

http://rozwojowi.pl/depresja-test.html

0

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Jeżeli potrzebuje Pani rozmowy, proszę się nad tym zastanowić. Jeżeli z jakiś przyczyn obawia się Pani wizyty, może na początek skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@pracownia-start.pl
www.pracownia-start.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy