Skala depresji Becka - wynik 22 punkty czy naprawdę jest ze mną tak źle?

Witam. Skala depresji Becka - wynik 22 punkty czy naprawdę jest ze mną tak źle? Skala depresji becka jest wiarygodnym źródłem informacji? Wykonałam test i przeraził mnie wynik, 22 punkty to dużo i zastanawiam się czy rzeczywiście jest ze mną tak źle? Czuję się przybita i trochę apetyczna, ale nie próbowałam się zabić ani o tym nie myślę zbyt często. Skala depresji becka pokazuje prawdę? Odpowiadałam szczerze na pytania, ale nie czuję się aż tak źle psychicznie. Skala depresji becka prawidłowo odzwierciedla realne problemy? Czy powinnam powtórzyć test lub udać się z tym wynikiem do lekarza i to skonsultować? Jak Państwo myślą? Czy wierzyć w wynik skali depresji becka czy wziąć to z przymrużeniem oka? Z góry dziękuję za informacje.

ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

 Joanna Moczulska-Rogowska
Joanna Moczulska-Rogowska

Witam.

Jeśli zadaje Pan tutaj to pytanie to przypuszczam, że test nie był przeprowadzany przez specjalistę. Dlatego nie sposób stwierdzić o czym świadczy jego wynik. Ma on wyłącznie charakter orientacyjny, tym bardziej, że przy ocenie ważny jest także czas utrzymywania się objawów.
Zdiagnozować depresję może jedynie specjalista, dlatego jeśli podejrzewa Pan u siebie depresję zachęcam do wizyty u psychiatry bądź psychologa.

Pozdrawiam!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty