Brak chęci do życia, zmęczenie i ból głowy

Witaj ,,nie wiem od czego zaczac :( moze od tego ze od jakiegos czasu nie mam ochoty na nic ani sily ciagle czuje sie zmeczona, bardzo czesto wpadam w histerie,boli mnie glowa ,przybylo mi na wadze,nie moge sie skupic na niczym ,,nic mnie nie cieszy..:(( mam rozne mysli,,zastanawim sie co mi dolega?

Proszę tymczasem wykonywać swoje zobowiązania, czyli robić to co Pani normalnie robi, by problemy nie rozszerzyły się poza zwiększenie wagi ciała. To może być bardzo przejściowy stan. Proszę coś zmienić w swym funkcjonowaniu, np. zapisać się na jakieś ćwiczenia, rozpocząć ciekawą lekturę itp. , Jeśli ten stan by nie mijał, można skorzystać z pomocy psychologa.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Mgr Tomasz Furgalski

Na opisane trudności można spojrzeć przynajmniej dwojako. Po pierwsze, gdyby posłużyć się kryteriami z podręcznika ‘Klasyfikacja zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10’ Pani dolegliwości mogą odpowiadać, w zależności od czasu trwania i nasilenia objawów, zaburzeniom adaptacyjnym jak również epizodowi depresyjnemu.
Z drugiej jednak strony opisane dolegliwości mogą być m.in. przyczyną braku satysfakcjonujących relacji z bliskimi ludźmi, odczuciem braku wsparcia, niepowodzeniami w pracy, trudnościami w radzeniu sobie z decyzjami życiowymi, lub codziennymi, niepowodzeniami w związku lub braku związku.
Bez względu jednak na spojrzenie, medyczne czy psychologiczne, jeśli objawy nie ustępują, a jakość Pani życia pozostaje na tym poziomie lub pogarsza się, warto skorzystać z konsultacji lekarza psychiatry oraz psychologa, czy psychoterapeuty.