Nerwowość i płaczliwość

Od ponad roku coś sie ze mną dzieję jakbym Była w 2osobach jednego dnia jestem normalna a tydzień nerwowa wszystko mnie drażni płaczliwa nic mi się nie chce nic nie ma sensu mysle o przeszłości obwiniam sie za niepowodznia(rozwód) nie radze sobie z emocjami i uczuciam.jeść mi sie nie chce nic nie sprawia radości.Czuję sie słaba fizycznie i psychicznie nie mogę spac.A ostatnio mam wrażenie jakby ktoś chodził koło okna widze szybki cień.I czuję jak drży mi wiecznie1powieka.Co się ze mną dzieję?

Witam,
Wnioskuję,że nie zrobiła Pani dotąd porządku ze swymi emocjami ,stąd ich huśtawka oraz nieprzespane noce.Nie wiem,czy ma Pani mozliwość rozmowy z kimś bliskim na trudne tematy lub,czy jest ktoś taki,kto wykazuje samoistnie zainteresowanie Pani sytuacją.jeżeli nie,proponuję wizytę w gabinecie terapeutycznym.Mam wrażenie,że jest pani wciąż w sytuacji podobnej do szoku /po rozwodzie/.
Pozdrawiam serdecznie

Mogą to być objawy nerwicowe związane z trudnością i kryzysem, jaki Pani przechodzi. Mogą to być także oznaki depresji. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem psychiatra, który postawi diagnozę i zaproponuje leczenie (farmakoterapie i psychoterapię).

Rozumiem Pani niepokój obecnym emocjonalnym stanem. Warto analizę jego przyczyn przeprowadzić dwutorowo - najpierw skonsultować Pani stan z lekarzem pierwszego kontaktu (objawy, które Pani opisuje mogą być np. przejawem źle funkcjonującej tarczycy, anemii, a drżąca powieka może wskazywać na niedobór magnezu), następnie zaś proszę porozmawiać psychologiem. Prawdopodobne jest, że doświadczane przez Panią negatywne emocje, chwiejność nastrojów, lęki i bezsenność to tylko okresowa reakcja na kryzys życiowy, którego Pani doświadcza. Proszę jednak nie ignorować swojego stanu i skorzystać z pomocy specjalisty psychologa lub psychiatry (poszukać wokół siebie Poradni Zdrowia Psychicznego lub udać się do psychologa odpłatnie).

Witam. Opisuje Pani reakcje na sytuacje, wobec których czuje się Pani bezradna i cierpi. Podane objawy wskazują na początki depresji. Proszę niezwłocznie zgłosić się do psychiatry, zapisze odpowiednie leki, i do psychologa czy psychoterapeuty, którego zadaniem jest pomóc Pani w uporaniu się z występującym emocjami, da Pani odpowiednie wsparcie psychologiczne. Powodzenia.