Nerwowość, płaczliwość - czy to minie?

Jestem nerwowa od zawsze, ale ostatnio potrafią zdenerwować mnie proste sprawy, np. jak nie mogę ułożyć włosów. Ostatnio opiekowałam się starszą osobą, której zmarł syn, czuwałam, żeby nic jej się nie stało, po 3 dniach wróciłam wyczerpana, ciągle płaczę, trzęsę się, boję. Boję się, że zostanę sama, że sobie nie poradzę, płaczę z byle powodu, zwłaszcza gdy się zdenerwuje, czuję, że potrzebuję ogromu miłości, ciepła, martwię się to co się ze mną dzieje. Czy to minie?

Witam!
Pani obecny stan może być spowodowany nadmiarem obowiązków i wyczerpaniem. Pracowała Pani w trudnych warunkach, które mogły pozostawić w Pani ślad w postaci trudnych emocji i lęków. Efektem stłumienia emocji są napady płaczu i dolegliwości ze strony organizmu. Problemy należy rozwiązywać na bieżąco, wtedy ogólne samopoczucie jest dobre. Natomiast zostawiając wszystko w sobie, szczególnie stłumione emocje, powoduje Pani narastanie napięcia emocjonalnego i związane z tym trudności.
Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa. Praca z psychologiem może pozwolić na szybki i sprawny powrót do równowagi psychicznej. Polecam również korzystanie z pomocy telefonów zaufania i grup wsparcia

Pozdrawiam

Witam,

wymagane jest wsparcie specjalistyczne - z psychoterapeutą łatwiej będzie zrozumieć problem.

Pozdrawiam serdecznie