Jak sobie radzić ze stanami depresyjnymi i myślami samobójczymi?

Witam serdecznie, mam 18 lat i miewam stany depresyjne, biorę tabletki, ale na własną rękę. Ostatnio one ucichły, ale także do pewnego momentu podejrzewam, że mi się nawróciło. Miewam huśtawki nastroju często chce płakać nie mam za bardzo apetytu miewam myśli samobójcze. Bardzo także odważę się powiedzieć, że moje stany depresyjne są bardzo silne, gdzie bardzo często dostawałam do głowy, bałam się o tym powiedzieć komukolwiek, ponieważ mam bardzo wredną rodzinę na którą nie można kompletnie liczyć. Co robić?

Witam!

Opisane dolegliwości należy skonsultować z lekarzem psychiatrą. Branie leków na własną rękę, bez zalecenia lekarza, może mieć bardzo poważne i negatywne skutki. Dlatego tak ważne jest zdiagnozowanie problemu i dobranie przez lekarza odpowiedniego leczenia. Oprócz wizyty u lekarza polecam rozpoczęcie spotkań z psychologiem. Nie ma Pani wsparcia w rodzinie, przez co problemy mogą narastać i wpływać na pogłębianie się dolegliwości. Spotkania z psychologiem mogą pomóc Pani poradzić sobie z problemami i trudnymi emocjami oraz wspomóc powrót do równowagi.

Pozdrawiam