Boję się, że stanie się coś tragicznego - co mam robić?

Jestem za granicą niecały miesiąc, a źle się tu czuję i co wieczór płaczę, nie daję sobie z tym rady. Boję się, że coś może się stać tragicznego - co mam robić? Pomóżcie mi!

ponad rok temu

Witam!

Nagła zmiana otoczenia może wywoływać szereg trudnych emocji. Wpływa także na powstawanie lęku. Pani złe samopoczucie może być spowodowane przystosowywaniem się do nowej kultury, otoczenia społecznego. Szok kulturowy spowodowany wyjazdem zagranicznym może powodować trudne emocje i złe samopoczucie.
Jeśli ma Pani możliwość rozmowy z osobami  bliskimi lub znajomymi, to warto z tego korzystać. Rozmowa o Pani samopoczuciu i wsparcie ze strony innych osób mogą pomóc Pani w przezwyciężeniu trudności. Jeśli Pani samopoczucie będzie się nadal pogarszać i nie będzie Pani mogła poradzić sobie z emocjami, to zachęcam do wizyty u psychologa lub lekarza psychiatry.

Pozdrawiam