Depresja poporodowa: jak ją pokonać?

Mam 21 lat, jestem kobietą. Od 2 lat mój mąż wyjeżdża za granicę. 6 tygodni temu urodziłam dziecko - nie karmię piersią. Gdy nie byłam w ciąży rozstanie z mężem znosiłam lżej niż do tej pory. Mąż po porodzie wyjechał 8 dni temu, a ja się czuję samotna. Patrząc na dziecko widzę jego ciągle, płaczę, jestem zamyślona, nic innego nie robię tylko myślę co dalej. Gdyby nie fakt, że mam dziecko, lepiej by było jakbym umarła, bo po co żyć, jak nie mogę zaznać szczęścia w pełni? Myślałam, że dam sobie radę, że jestem odważna, ale z dnia na dzień moje samopoczucie staje się gorsze. Co mam robić z tym? Pomóżcie proszę!

Witam!

Ciąża i urodzenie dziecka to dla kobiety ciężki czas, ponieważ musi wtedy dbać nie tylko o siebie, ale również o dziecko. Dlatego tak silnie odczuwa Pani rozłąkę z mężem.

Mężczyzna ma za zadanie zapewnić kobiecie opiekę oraz wsparcie w tym trudnym czasie. Teraz wszystkie domowe obowiązki spadły na Panią, została Pani sama ze wszystkimi problemami. Wyjazdy męża teraz powodują tak silne emocje, bo bardzo go Pani potrzebuje. Warto, żeby z nim Pani o tym porozmawiała. Może razem uda Wam się zmienić sytuację oraz poprawić Pani samopoczucie. Wspólnie możecie znaleźć najlepsze w tej sytuacji rozwiązanie.

Pozdrawiam