Uczucie niepokoju, panika, duszności i drżenie

Pol roku temu zaczelam mieć problemy ze zdrowiem:robilo mi sie nagle bardzo slabo, mialam OGROMNE uczucie niepokoju, panika ze zaraz cos sie stanie, lekko spowolniony obraz, uczucie dusznosci, bylam czerwona i blada jednoczesnie, po ustapieniu uczucia cala drżalam. Lekarz zalecil mi badania wyszedł tylko podwyższony potas i ekg serca takie jak przy podwyzsoznym potasie. Zazylam korzen arktyczny uspakajal mnie, dwa msce byl spokój. Tydzien temu zaczęło sie od nowa. Co mi jest ?

Witam,
Właściwe postawienie diagnozy jest możliwe po badaniu w Poradni Zdrowia Psychicznego, po wykluczeniu ewentualnych schorzeń somatycznych. Do PZP nie jest potrzebne skierowanie, wystarczy chęć, by się umówić na wizytę.
Pozdrawiam

Witam,

Warto porozmawiać z lekarzem by wykluczyć możliwe podłoże somatyczne. Następnie lub równolegle warto by umówiła się Pani do psychologa/psychoterapeuty oraz do lekarza psychiatry. Może Pani skorzystać z oferty Poradni Zdrowia Psychicznego lub do prywatnych gabinetów tych specjalistów. Poprzez serwis internetowy rzetelna, pełna i szczegółowa diagnoza nie jest możliwa. A tylko na podstawie dobrej diagnozy specjalista będzie mógł zaproponować Pani odpowiednie leczenie. Opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia lękowe. Jeśli to Panią zainteresuje może Pani zajrzeć na moją stronę internetową do zakładki "czytelnia". Tam znajdzie Pani kilka słów o niektórych zaburzeniach lękowych. Lecz proszę to traktować jako ostrożną hipotezę, która w żadnym razie nie może zastąpić diagnozy wykonanej w tradycyjnych warunkach wizyt u specjalistów.
Pozdrawiam i gorąco zachęcam, by nie zwlekała Pani ze sprawdzeniem co Pani dolega i z rozpoczęciem leczenia.

Karolina Matlak