Jak opanować uczucie niepokoju?

Witam, mam 22 lata. Od jakiś 4 miesiecy ciągle czuje niepokój, najpierw było znośnie, ale od jakiś 2 miesiecy nie potrafie normalnie funkcjonować cały czas mam wrażenie ze zachwile coś mi soe stanie że umre, zaczyna bić mi szyciej serce, mam wrażenie ze za chwile sie udusze, mest mi słabo, czuje dziwne mrowienie w nogach i rekach. Dodam ze robiłam ekg i inne badanoe i jest wszystko wporządku. Do tego jestem bardzo nerwowa.Przez te objawy nie potrafie normalnie zyc. Prosze o pomoc.

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą nerwicy lękowej.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie
obciążających, na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk często przyjmuje postać różnych fobii – stąd u Pani
lęk, że coś się stanie, lęk przed śmiercią...
Zapewne jakieś przykre doświadczenia z przeszłości wywołały
u Pani bezpodstawny, a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk, również ten że coś się stanie, lęk
przed zachorowaniem, a co za tym idzie przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry.

Nierzadko objawy ze strony psychiki mogą wpływać na stan fizyczny. I tak właśnie było w Pani przypadku.

Proponuję Pani wizytę u psychologa - psychoterapeuty. Jeśli jest Pani osobą uczącą się to proszę rozejrzeć się za specjalistą w swojej np. uczelni. Taka pomoc jest wówczas bezpłatna.
Może umówić się Pani również do Poradni Zdrowia Psychicznego (tzw. "na NFZ") lub udać się na wizytę prywatną.

Specjalista nie tylko wytłumaczy Pani, co się dzieje, ale zaproponuje również konkretną pomoc.
Ponadto pragnę zaznaczyć, że wizyty u psychologa - psychoterapeuty odbywają się w atmosferze szacunku, zrozumienia i życzliwego zainteresowania.

Życząc odwagi i sukcesów,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam,

W związku z tym, że opisane przez Panią objawy należą do objawów cechujących nerwice lękową, a somatyczne powody zostały wykluczone, zachęcam Panią do konsultacji psychologicznej w celu weryfikacji założeń o nerwicy oraz do podjęcia psychoterapii ze względu na czas trwania objawów a także negatywny wpływ jaki mają na Pani funkcjonowania.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek