Co powoduje uczucie wirowania i zawrotów głowy?

Mam dziwny problem. Od kilku dni dość mocno wiruję, stoje siedzę, leżę ciągle kręci mi się w głowie. Nawet mdleje na leżąco. Byłam na sorze, zbadał mnie neurolog (badania typu: proszę zamknąć oczy i dotnąć palcem nosa) i powiedział, że jestem zdrowa; hormonalnie też jest okej. Serce i morfologia w normie. Może mi ktoś powiedzieć, co mi jest? Bo jestem tak słaba, że mam problemy, aby wstać do toalety. Nerwica? Choć wątpię, bo jak jestem spokojna też wiruję. Pomocy.

Podobne zaburzenia mogą mieć źródła emocjonalne, lękowe (nerwicowe). Szczególnie, jeśli lekarz wykluczył inne źródła problemu. Dlatego zachęcam do spotkania z lekarzem psychiatrą i psychologiem.
Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Witam Panią.
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Opisane przez Panią objawy zapewne mają podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że ich źródłem są przeżywane emocje,
stres lub przykre czy traumatyczne doświadczenia z przeszłości.
Takie objawy często towarzyszą też nerwicy,
czasami stanom lękowym i depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Objawy nerwicowe występują nie tylko podczas zdenerwowania.
Ważne jest znalezienie i wyeliminowanie
prawdziwej przyczyny dolegliwości.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani psychoterapię,
gdyż objawy będą się nasilać i mogą przekształcić się
w depresję lub inne zaburzenia, co doprowadzi
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zachęcam Panią do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia właściwego rozwiązania problemu .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl