Plamica u 4-letniego dziecka a badania immunologiczne

Witam, Mój 4-letni syn miał w maju plamicę Schoenleina-Henocha. Wcześniej przez całą zimę i wiosnę przechodził liczne infekcje. Teraz latem był spokój, ale znów zachorował - infekcja mimo antybiotyku się ciągnie drugi tydzień. Boję się nawrotu plamicy. Czy warto byłoby zrobić badania immunologiczne w tym przypadku?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po badaniu i przeanalizowaniu historii medycznej będzie można określić odpowiednie postępowanie.