Plamienia i bóle głowy przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od 3 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne, przy końcu 3 opakowania około 4 tabletek do końca, dostałam plamienia, a podczas tygodniowej przerwy okresu nie, plamienia też ustały, a już mija 5 dzień. Zaczęła mnie strasznie boleć głowa i to trwa już 2 dzień. Czy to może być spowodowane skutkiem ubocznym tabletek, czy powinnam je zmienić??? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, opisane przez Panią objawy mogą być działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych. Proszę jednak, dla pewności, przed rozpoczęciem nowego opakowania wykonać test ciążowy. Jeśli wykluczy Pani ciążę, a plamienia i bóle głowy będą się powtarzać, konieczne może okazać się odstawienie tabletek lub zmiana preparatu na inny.

Pozdrawiam serdecznie!