Odczuwanie jajnika

Witam! Od 3 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne, przy końcu 3 opakowania, około 4 tabletek do końca, dostałam plamienia, a podczas tygodniowej przerwy okresu nie, plamienia też ustały, natomiast zaczęła mnie boleć głowa. Trwało to około czasu przerwy między tabletkami. Myślałam, że mój organizm jeszcze się nie przyzwyczaił. Bóle ustały więc rozpoczęłam nowe opakowanie, po paru dniach zaczęłam odczuwać z lewej strony jakby jajnika, lecz on mnie nie boli. Czym to może być spowodowane? Czy coś jest z moim organizmem nie tak? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów

Brak okresu podczas 7-dniowej przerwy może (ale nie musi) oznaczać ciążę, a ponieważ antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu, przed rozpoczęciem nowego opakowania należy ciążę wykluczyć (test ciążowy, wizyta u lekarza). Nie zrobiła Pani tego, więc proszę jak najszybciej wykonać test ciążowy.

Trudno ocenić, co może być przyczyną bólów brzucha - najlepiej będzie, jak wybierze się Pani do lekarza.

Pozdrawiam!