Czy bardzo długi okres może być spowodowany przez doustną antykoncepcję?

Witam, mam taki problem, iż mój okres trwa około 20 dni. Pierwszych tabletek wzięłam tylko 2 opakowania, ponieważ źle się uczułam i lekarz zmienił mi na Y**. Miałam lekkie plamienie, brudzenie brązowym śluzem. Następnie od razu, nie robiąc przerwy wzięłam tabletkę i teraz jestem na 17 tabletce. Przez cały ten czas miałam albo plamienia, albo okres i tak na zmianę. Wczoraj zauważyłam, że plamienie ustało. Dziś rano na nowo wystąpiło. Czy to przejdzie po którymś opakowaniu? Proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w trakcie rozpoczynania doustnej antykoncepcji mogą pojawić się plamienia. Związane są one z przystosowaniem się organizmu do zmieniającej się gospodarki hormonalnej organizmu. Gdyby jednak objawy nie ustąpiły po 2, 3 opakowaniu warto zgłosić się do lekarza ginekologa.
Pozdrawiam!