Skąd krwawienie przed okresem przy antykoncepcji doustnej?

Od ponad 2 lat brałam tabletki antykoncepcyjne. Nie miały one na mnie w tym czasie żadnego złego wpływu. Postanowiłam zrobić ok 2-miesięczną przerwę. Jednak teraz kiedy powróciłam do brania tabletek pojawiło się coś dziwnego, nie skończyłam jeszcze brać pierwszego opakowania a na mojej bieliźnie pojawiła się ciemnobrunatna krew. Krwawienie nie jest tak obfite jak podczas okresu jednak kiedy je mam zaczynam się czuć bardzo osłabiona. Raz myślałam nawet że zemdleje. Podczas okresu takie osłabienie nigdy mnie nie spotykało.. Skąd u mnie takie objawy? Czy to jest normalny skutek uboczny brania tabletek? Czy jest szansa, że te krwawienia przy następnym opakowaniu tabletek ustąpią, czy też może powinnam przestać je brać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w trakcie rozpoczęcia stosowania antykoncepcji doustnej w trakcie pierwszych 2-3 cykli mogą wystąpić pewne nieprawidłowości wynikające z konieczności przystosowania się organizmu do zmieniającej się gospodarki hormonalnej. Warto byś skonsultowała krwawienia międzymiesiączkowe, jeżeli będą się utrzymywać z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!