Krótki okres a tabletki antykoncepcyjne

Witam, dopiero co zaczęłam brać tabletki. Zaczęłam pierwsze opakowanie. Po 2 tabletkach, a więc po 2 dniach po okresie ani śladu. Normalnie miesiączka u mnie trwała około 6 dni. Co się stało?

Redakcja abcZdrowie

Jak rozumiem przyjęła Pani pierwszą tabletkę na pewno w pierwszym dniu miesiączki. Nie doszło do pomylenia miesiączki z krwawieniem międzymiesiączkowym. Skrócenie krwawienia może byc wynikiem włączenia tabletek antykoncepcyjnych, nie jest to reakcja nieprawidłowa.