Krwawienie w trakcie antykoncepcji doustnej

Witam, od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. W czasie ostatniego opakowania w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek wystąpiło u mnie krwawienie, teraz w przerwie od brania tabletek krwawienie znowu się pojawiło. Czy to normalne? Wiem, że krwawienie śródcykliczne może się pojawić podczas dłuższego stosowania antykoncepcji hormonalnej, ale czy pojawiające się zaraz po tym krwawienie w czasie przerwy nie jest powodem do zaniepokojenia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma powodu do niepokoju, jeśli sytuacja się powtózy proszę skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam