Czy plamienie jest normalnym objawem podczas rozpoczęcia doustnej antykoncepcji hormonalnej?

Witam. Po zażyciu pierwszego opakowania tabletek Sidretella 20, zauważyłam krwawienie 3 dnia po odstawieniu. Krwawiłam 2 dni, pierwszego dnia bardzo obficie, drugiego dnia średnio. 3 i 4 dnia nie krwawiłam wcale, natomiast 5 dnia znów krwawienie było bardzo obfite. Potem ustąpiło. Dodam że w trakcie przyjmowania pierwszego opakowania miałam częste brązowawe plamienia w trakcie cyklu, natomiast przy drugim opakowaniu już wcale. Czy to normalne objawy przy stosowaniu tabletek?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przez pierwszych kilka miesięcy od rozpoczęcia antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się plamienia międzymiesiączkowe. Krwawienie z odstawienia może różnić się od "normalnej" miesiączki. Nie ma powodów do niepokoju.