Plamienia i silne bóle brzucha przy tabletkach antykoncepcyjnych

Biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad dwóch lat, kilka miesięcy temu, zmieniałam je na nico mocniejsze, ponieważ występowały u mnie plamienia związane z nie trzymaniem cyklu. Teraz znów mam podobną dolegliwość, z tym, że krew leje się ze mnie od kiedy zaczęłam kolejne opakowanie, i to nie tak delikatnie, ale jak przy miesiączce, towarzyszą mi przy tym mdłości i silne bóle podbrzusza.. co robić, co to może znaczyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą być wynikiem zmian hormonalnych jak i schorzeń narządu rodnego. Koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.