Plamienia i skąpe miesiączki a starania o ciążę

Witam,piszę gdyż z mężem staramy się o dziecko od 3 miesięcy, miesiąc temu pełna nadziei wystąpiły przed miesiączką brązowe plamienia i tylko jeden dzień czerwonego krwawienia-jak typowa miesiączka. Ten też dzień uznałam za 1 dzień menstruacji by wyliczyć dni płodne, gdyż mam nieregularne okresy. Czy organizm jakoś musi się specjalnie przygotowywać do okresu zapłodnienia?? Jestem 4 dni przed spodziewaną datą miesiączki, jednak wiele do myślenia mi daje poprzednie plamienie. Proszę o pomoc

1/ Kwas Foliowy 0,4 mg/d 2/ Należy współżyć spontanicznie od 10. do 20. dnia cyklu 3/ Gdy nie ma ciąży po roku regularnego współżycia - konsultacja ginekologiczna.