Plamienia i skrzepy przy antybiotykoterapii

Witam, Od 4 miesięcy biorę tabletki (MYWY) wcześniej 3 lata Migrogenon 21. W tym miesiącu brałam antybiotyki od ok. 2-3 dnia tab.anty. 5 dni antybiotyku. Następnie kolejna dawka mocniejszego przez 10 dni. Po 3 dniach 2 antybiotyku dostałam okresu. Współżyłam z dodatkowym zabezpieczeniem. Jednak zamiast okresu dostałam plamienia 4 dni przed terminem miesiączki, dziś powinnam dostać okresu a tu nic tylko plamienie i to bardzo bardzo skąpe i kilka skrzepów. czy to może być spowodowane antybiotykami

Piotr Pilarski

Tak, antybiotyki wpływają na antykoncepcję. Może to się wyrażać w ten sposób.

Pozdrawiam.