Skąpe plamienie a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam Chciałabym rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych tylko że mam problem z moim okresem w tym miesiącu . Zamiast normalnej miesiączki dostałam skąpe plamienia i zastanawiam się czy mogę wraz z ich wystąpieniem zacząć brać tabletki ? czy będę miała ochronę antykoncepcyjną ? ciążę można wykluczyć bo do tej pory nie współżyłam więc ona nie jest przyczyną skąpych plamień.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.