Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienia po zażyciu paracetamolu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zażywam od 10 miesięcy regularnie tabletki, nigdy nie miałam żadnych problemów i skutków ubocznych. Ostatnio jednak byłam chora, brałam dużo leków z paracetamolem (przez 3/4 dni), leki pomogły, jednak parę dni później zaczęło występować u mnie plamienie, trwa ono 2 dzień. Czy powinnam się niepokoić i udać do ginekologa? Słyszałam, że paracetamol w większych ilościach osłabia tabletki, po jakim czasie mogę znowu współżyć "bez stresu"?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, powinna stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez około tydzień po zaprzestaniu stosowania paracetamolu i przez cały okres jego stosowania. Jeśli plamienie nie ustąpi proszę skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy