Plamienia po zażyciu paracetamolu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zażywam od 10 miesięcy regularnie tabletki, nigdy nie miałam żadnych problemów i skutków ubocznych. Ostatnio jednak byłam chora, brałam dużo leków z paracetamolem (przez 3/4 dni), leki pomogły, jednak parę dni później zaczęło występować u mnie plamienie, trwa ono 2 dzień. Czy powinnam się niepokoić i udać do ginekologa? Słyszałam, że paracetamol w większych ilościach osłabia tabletki, po jakim czasie mogę znowu współżyć "bez stresu"?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, powinna stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez około tydzień po zaprzestaniu stosowania paracetamolu i przez cały okres jego stosowania. Jeśli plamienie nie ustąpi proszę skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam