Plamienia podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych

Zamierzałam zmienic tabletki na plastry i po poradzie z moim ginekologiem tak tez zrobilam tylko nakleilam pierwszy w zyciu plaster zaraz jak pojawilo sie plamienie ( teraz wiem ze chyba za czesnie ). obecnie mam juz naklejony drugi plaster ale caly czas wystepuje u mnie plamienie i mam wrazenie ze z dnia na dzien sie nasila a kolor brazowy tez mnie niepokoi. co w związku z tym zrobic? troszke sie niepokoje taka sytuacja.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Plamienie śródcykliczne może wystąpić na skutek rozpoczęcia stosowania plastrów, w Pani przypadku, przyczyną może być również nieterminowe naklejenie plastra. Jeżeli plamienia nie ustąpią po 2 kolejnych opakowania. Proponuję zmianę preparatu.
Pozdrawiam