Plamienia podczas stosowanie witaminy C i antykoncepcji hormonalnej

Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz,zawsze sumiennie, nigdy nie było biegunki czy wymiotów.W niedzielę mocno się przeziębiłam.Stosuję leki na przeziębienie typu wit.C, ale nie antybiotyki. Od wczoraj plamię, dziś nieco wezbrało na sile. Wiem, że z powodu przeziębienia mogło wystąpić plamienie. Pytanie co robić?Czy nie brać 4 tabletek placebo i zacząć nowy blister od razu, czy zrobić 4 dniową przerwę. Zostało mi 6 tabletek z hormonami.Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z harmonogramem. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.