Plamienia przed okresem w czasie starań o dziecko

Witam i proszę o pomoc!

Borykam się z dość trudnym dla mnie problemem. Mam 28 lat, a w zeszłym roku w sierpniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i zaszłam w ciążę. Ciąża skończyła się poronieniem samoistnym w 7 tygodniu. Nie miałam żadnego zabiegu, a wszystko oczyściło się samo. Robiłam cytologię i wszystko jest dobrze. Mój problem polega na tym, że występują u mnie plamienia na 5 dni przed okresem. Od miesiąca zażywam Cactagnus i Duphaston 1 tabl. od 19 do 25 dc. Niestety nie pomaga, ponieważ staram się, aby zajść w ciążę i nie udaje się. Dodam, że moje cykle trwają 28-29 dni i są regularne. Bardzo proszę o pomoc. Co mogę jeszcze zrobić, aby być w ciąży? Czy istnieją jakieś leki na moją dolegliwość?

Witam serdecznie!

Plamienia w drugiej połowie cyklu najczęściej są objawem niewydolności ciałka żółtego, zaburzenia związanego z niedoborem progesteronu. Z Pani opisu wynika, że od pewnego czasu przyjmuje Pani Duphaston, syntetyczny progesteron, niestety bez efektu. W obecnej sytuacji wskazana jest zatem wizyta u ginekologa, podczas której lekarz nie tylko przeprowadzi pełne badania ginekologiczne, ale również zleci badania laboratoryjne, umożliwiające ustalenie przyczyny dolegliwości. Bez pełnego obrazu klinicznego niemożliwe jest ustalenie przyczyny dolegliwości, a tym samym włączenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam Anna Syrkiewicz