Plamienia przez 20 dni, ból piersi, nudności i opóźnianie miesiączki po wyjęciu pierścienia NuvaRing

Witam, pytanie dotyczy pierścienia nuva ring, stosowałam go 8 lat zgodnie z zaleceniami, teraz w wieku 26 lat odstawiłam z powodu chęci zajścia w ciążę, ginekolog po badaniu przed odstawieniem nie widział odchyleń w moim stanie zdrowia, jednak po wyjęciu krążka miałam przez 20 dni cyklu małe plamienia okropny ból piersi i nudności, a miesiączka spóźnia mi się już tydzień, dwa testy ciążowe wyszły jednak negatywnie, czy powinnam już zgłosić się do ginekologa czy czekać?

Aleksander Ropielewski

Lepiej jednak zgłosić się do ginekologa, bowiem do czasu badania trudno z całą pewnością stwierdzić podłoże opisanych dolegliwości. Najpewniej wynika to z zaburzeń hormonalnych.