Plamienia śródcykliczne przy tabletkach antykoncepcyjnych Novynette

Tabletki antykoncepcyjne Novynette, czy to , ze zawieraja tak niska dawke hormonow jest przyczyna do plamien srodcyklicznych ? Przyjmuje je od roku. Dodam, ze kazda tabletke przyjmuje regularnie. Jednak czasami w drugim tygodniu wystepuja u mnie plamienia, nie sa obfite. Moje pytanie brzmi czy jestem zabezpieczona i czy powinnam zmienic tabletki ?
Lek. Tomasz Budlewski

Zabezpieczenie raczej powinno być ok. Ale proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Być może konieczna jest zmiana tabletek.