Plamienie i ból podbrzusza u 22-latki

Witam, mam 22 lata i dostałam dziś dość mocne plamienie oraz ból podbrzusza, który jest taki sam jak przy pierwszym dniu miesiączki. Moje cykle są dość nieregularne, niekiedy jest to 28 dni a czasami ponad 30. Ostatni okres dostałam 18.10 (minęło 30 dni). Plamienia zdarzają mi się bardzo rzadko. Zastanawiam się czy mogę więc wziąć dziś pierwszą pigułkę antykoncepcyjną. Dodam jeszcze, że nigdy wcześniej ich nie brałam. Proszę o poradę.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponowałabym poczekać z tabletkami do pierwszego dnia miesiączki, wtedy skuteczność będzie zachowania. Jeśli jednak chce Pani koniecznie przyjąć już teraz to przez 7 dni musi Pani korzystać dodatkowej antykoncepcji.
Pozdrawiam