Plamienie na tydzień przed planowanym okresem przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jestem w trakcie przyjmowania 6 opakowania tabletek antykoncepcyjnych i tydzień przed planowanym krwawieniem zauważyłam plamienie. Wiem, że może tak się zdarzać podczas rozpoczęcia stosowania tego typu antykoncepcji ale czy w mojej sytuacji to norma? Czy ochrona przed ciążą jest zachowana?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, nie ma powodów do obaw - jest Pani chroniona.