Krwawienie po stosunku podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek Levomine. Okres dostałam 5.02, wziełam wtedy pierwszą tabletkę, przez kolejne dni postępowalam zgodnie z zaleceniami i pigulki brałam o tej samej porze. 14.02 konczyl mi sie okres, powinnien był calkowicie skonczyc sie 12 ale pojawily sie jeszcze plamienia. 14.02 odbylam stosunek, moj"pierwszy raz', doszło również do wytrysku nasienia wewnatrz. Po stosunku krwawiłam, nastepnego dnia (tj.dzisiaj) krawie również. Co moze być tego przyczyna?

Plamienia poza tygodniem przerwy, zwłaszcza przez pierwsze 3 miesiące stosowania antykoncepcji doustnej, zdarzają się bardzo często. W razie wątpliwości lub pojawienia się innych niepokojących objawów proponuję skonsultować się z ginekologiem prowadzącym. W opisanej sytuacji ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Przypominam, iż tabletki nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.