Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych i stosunek płciowy bez wytrysku a ryzyko ciąży

dzien dobry przyjelam pierwsza tabletke po 8 dniowej przerwie tak jak powinnam ( to moje drugie opakowanie ) o godzinie 22. Nastepnego dnia o godzinie 11 mialam biegunke. tego samego dnia okolo godziny 17 odbylam stosunek plciowy ktory byl bez wytrysku we mnie. czy biorac pod uwage preejakulat mam sie martwic ze jestem w ciazy??
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Tabletka antykoncepcyjna wchłania się po przyjęciu w ciągu 4h, przez co zgłaszana biegunka nie wpływa znacząco na skuteczność antykoncepcyjną. Niestety innego rodzaju problem może wynikać z przerwy jaką Pani zrobiła. Producent zaleca 7 dniowy okres pomiędzy jednym a drugim opakowanie. Jej przedłużenie powoduje zaburzenie ochrony antykoncepcyjnej. Pisze Pani iż /przyjelam pierwsza tabletke po 8 dniowej przerwie/ czyli w dniu 9 czy 8?? Jeżeli było to w dniu 8 nie ma powodów do obaw, jeżeli tylko wcześniejsza antykoncepcja była przyjmowana regularnie.