Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży po 7-dniowej przerwie

Dzień po 7- dniowej przerwie w braniu tabletek antykoncepcyjnych (8 dzień) w południe doszło do stosunku bez dodatkowego zabezpieczenia, a o 19 jak zawsze wzięłam tabletkę antykoncepcyjną, to czy mogę się obawiać ciąży? Dodam, że w dniu wzięcia 17 tabletki poprzedniego opakowania 1h po wzięciu wzięłam loperamid i w tym samym dniu 4h po wzięciu tamtej pierwszej tabletki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyjmując pierwszą tabletkę 8 dnia przerwy postąpiła Pani jak najbardziej prawidłowo - skuteczność antykoncepcyjna nie była obniżona. Nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Dodatkowo, loperamid także nie wpływa na skuteczność tabletek.