Plamienie po tabletkach - czy to jest coś poważnego, jeśli utrzymuje się prawie tydzień?

6 dni temu zaczęło mi się dziwne plamienie (myślę, że to jest jeden ze skutków brania tabletek, bo właśnie co zaczęłam je stosować), które nadal się utrzymuje. Za dwa dni mam zrobić sobie tydzieńprzerwy, a plamienie nie ustaje. Czy to może oznaczać ciążę? Zaznaczam, że raz zdarzyło mi się zażyć tabletkę z trzygodzinnym opóźnieniem w drugim tygodniu.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów. Aby skuteczność antykoncepcji hormonalnej była zachowana, spóźnienie w zażyciu tabletki nie może być dłuższe niż 12 godzin. Najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam!