Spóźniona tabletka a ryzyko ciąży

Witam! Mam problem, ja i moja dziewczyna uprawialiśmy seks o 4:00, tabletki zawsze bierze o godzinie 20:00. Teraz wzięła o 3:57. Dodam, że były to dni płodne (bardzo mnie meczą!) , nie skonczylem' W OGOLE, ale jednak się boję. Coś mnie męczy... Czy mógłbym dostać jakieś informacje?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, czy dobrze zrozumiała - Pańska partnerka zażyła tabletkę z opóźnieniem: nie o 20.00, tylko przed godziną 4.00 w nocy, tak? W takim razie zażyła tabletkę z opóźnieniem 8-godzinnym. Jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki jest krótsze niż 12 godzin, to skuteczność antykoncepcji jest zachowana. Najprawdopodobniej nie mają Państwo powodów do obaw.

Martwi mnie tylko jeden fakt - pisze Pan o dniach płodnych... Świadczy to o braku podstawowej wiedzy na temat pigułek antykoncepcyjnych. Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej NIE MA DNI PŁODNYCH!!! Na tym polega działanie tej formy antykoncepcji. Dni płodne mogą się ewentualnie pojawić, jeśli zapomni się zażyć tabletkę (dlatego może Pan "pilnować" partnerki i sprawdzać, czy zażywa tabletki regularnie). Polecam artykuł na temat antykoncepcji hormonalnej. Jest Pan mężczyzną, ale jak widać, taka wiedza także dotyczy mężczyzn - nie trzeba się stresować bez potrzeby...

Pozdrawiam!