Plamienie zamiast okresu w przerwie pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. 3 listopada współżyłam, jednocześnie brałam antybiotyk, nie zabezpieczyłam się dodatkowo. Podczas 7 dniowej przerwy zamiast normalnego krwawienia najpierw poleciała brązowa plamka, później różowa. Przez pół dnia nic, wieczorem różowa plamka. W nocy nic i tyle po krwawieniu z odstawienia. Dziś zrobiłam test, bo jutro zaczynam nowe opakowanie, negatywny. Czy takie krwawienie może się zdarzyć, czy test mogę uznać za wiarygodny? Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli test ciążowy był wykonany co najmniej 14 dni po stosunku, to jego wynik możemy uznać za wiarygodny. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, test można oczywiście powtórzyć. A propos krwawienia to nie każde krwawienie z odstawienia musi być identyczne pod względem czasu trwania i obfitości - tym nie powinna się Pani zatem niepokoić.