Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i śluz zamiast okresu a ryzyko ciąży

Witam. obawialam sie zajscia w ciaze przez petting( 2 tabletka z opoznieniem9h) podczas drugiego opakowania Microgynonu 21. Po drugim opakowaniu wystapilo krwawienie z odstawienia. po trzecim jednak cos dziwnego, w dzien krew ze sluzem, w nocy i z rana krew, a teraz znowu sluz z niewielka iloscia krwi. byłam u lekarza 6 tygodni po tym ostatniej sytuacji i nic nie widział. powiedział, że na dniach powinno byc krwawienie z odstawienia. ale jest tylko ten sluz. czy to moze byc ciazaa?nie bylo stos

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Ponadto proszę pamiętać, że 9 godzinne opóźnienie nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. A propos słabszego krwawienia, to może być to objaw zupełnie fizjologiczny - nie każda miesiączka musi być bowiem identyczna pod względem obfitości.

zgadzam sie z powyższą odpowiedzią 9 godzinne opóznienie 2 giej tabletki nie ma zadnego znaczenia powinna byc pełna antykocepcja