Skąpa brązowa wydzielina zamiast okresu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Po dwóch pierwszych opakowaniach krwawienie z odstawienia było krótsze i znacznie mniej obfite, jednak mój trzeci okres różni się całkowicie od poprzednich- dzisiaj jest pierwszy dzień okresu, jednak zamiast niego mam śladowe ilości brązowej wydzieliny ze skrzepami. Tabletki brałam prawidłowo, żadnej nie pominęłam,nie bylo też wymiotów czy biegunki, maksymalna różnica pomiędzy tabletkami to 1,5 godziny. Czy jest możliwe, abym była w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ tabletki przyjmuje Pani regularnie, tj. zgodnie z zaleceniami producenta, ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. Nie ma powodów do niepokoju. A propos krwawienia z odstawienia to proszę pamiętać, że kolejne krwawienia nie muszą być identyczne pod względem obfitości oraz długości trwania. Tym także nie powinna się Pani zatem niepokoić.