Żyłki na piersiach i wystąpienie krwawienia a ryzyko ciąży

Witam. Mam taki problem. otoz pojawily sie u mnie zylki na piersiach, oraz powiekszyly sie. biore microgynn 21 od 3 miesiecy. obawialam sie wpadki w trakcie stosowania drugiego opakowania ale i po drugim jak i trzecim wystapilo krwaiwnei. rowniez lekarz 6 tyg po nic nie zobaczyl. czy moge ciaze wykluczyc? krwawienie po 3 opak w pierwszy dzien bylo polaczone z mala iloscia krwi i sluzu, jednak na drugi dzien byla to zywa czerwona krew ze skrzepami.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
W przypadku prawidłowego stosowania leku ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo niskie, jeżeli 6 tyg po stosunku (jak rozumiem z opisu) lekarz w badaniu USG nie był w stanie zobaczyć pęcherzyka ciążowego to z dużym prawdopodobieństwem ciążę można wykluczyć. Dla pewności można jeszcze wykonać oznaczenie hormonu beta-hCG we krwi.

To już któreś z kolei pytanie o to samo to jest bez sensu .Proponowałbym zamiast do ginekologa wybrac sie do psychologa lub psychiatry.