Plamki krwi na bieliźnie po aplikacji krążka antykoncepcyjnego

Witam, miesiąc temu ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne sidretella20 jednak powodowały u mnie silne wymioty. Podczas kolejne wizyty uzgodniliśmy z lekarzem, że najlepszą decyzją będzie zmiana tabletek na krążki. Dokończyłam opakowanie tabletek i po siedmiodniowej przerwie zaaplikowałam krążek. Przed aplikacją krążka krwawienie z odstawienia już ustało jednak po jego aplikacji zauważyłam plamki krwi na bieliźnie. Czy mam podstawy do obaw?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednorazowe pojawienie się plamienia nie powinno być powodem do niepokoju. W przypadku nawrotu dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.