Planowanie ciąży po 3 cesarskich cięciach

Witam, mam pytanie jakie jest ryzyko trzeciej ciąży po dwóch cc, przy poprzednim cc lekarz który robił cc powiedział, że było dużo zrostów, ale na wizycie kontrolnej powiedział, że nie ma przeciwskazań do kolejnej ciąży, ale trzeba odczekać. Ostatnie cc miałam 3 lata temu. Bardzo chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko...ale słyszę dużo różnych opini na temat ewentualnych zagrożeń, dlatego chciałabym zapytać lekarza jakie jest ryzyko.Proszę o odpowiedz.

Witam,
po drugim cięciu cesarskim należy odczekać 2-3 lata.
Należy liczyć się z podwyższonym ryzykiem ciąży, ponieważ macica już dwukrotnie była zszywana.
Jednak jeżeli lekarz ocenił stan macicy na dobry i pozwolił na kolejną ciążę - nie widzę przeciwwskazań.